Klaaspiirded rõdudele, terrassidele, treppidele
Klaas on kaasaegses arhitektuuris juba ammu mistahes disainiprojekti lahutamatuks osaks. Vaatamata sellele, et klaas tundub habras, on kaasaegses arhitektuuris kasutatav klaas vastupidav ja ei allu ümbritseva keskkonna mõjudele. Lisaks eksterjööri lahendustele, nagu aknad, vitraažid ja muud disainielemendid, on praktiliselt iga arhitekti arsenalis olemas klaaspiirded. Just nimelt nendest juttu tulebki.
Nagu eespool juba öeldud, on klaaspiirded kaasaegsetes arhitektuurilahendustes disainiprojekti lahutamatuks osaks. Olgu selleks siis piirded siseruumis või hoopis basseini või mistahes muu elamu või tööstusliku otstarbega objekti piirded.

Klaaspiirded on neutraalsed, need loovad avatud ruumi mulje ja ei koorma interjööri üle ning reeglina sobituvad need harmooniliselt projekti üldisesse kontseptsiooni, olenemata selle stiilist.
Piirete tüübid
Täisklaaspiirded võib jagada mitmeks järgnevalt toodud tüübiks.
Piirded profiilisüsteemidel
Selle tüübi piirete toestuseks kasutatakse kandvat alumiiniumprofiili, mis võimaldab seda nii sise- kui välisruumides kasutada. See profiililiik jaotub samuti kaheks kategooriaks: põrandapealne ja servaprofiil (paigaldamine servadesse). Samuti on tellija soovil võimalik kavandada profiili paigaldamine põranda sisse. Sel moel võib saada veelgi kergekaalulisema konstruktsiooni ilma selle tugevust kaotamata.
Punktkinnitusega piirded
See piirdetüüp on tänapäeval oma teostuse poolest ehk kõige minimalistlikum ning on nii disainerite, arhitektide kui ka eraklientide seas kõige populaarsem. Kogu oma pealtnäha lihtsa ja hapra oleku juures seob see konstruktsioon klaasi kindlalt kandva pinnaga. Punktkinnitusega klaaspiirdeid kasutatakse reeglina rõdude ja treppide paigaldamisel. See piirdetüüp monteeritakse trepikäigu või rõdu vahelae servadesse.
Alaprofiiliga piirded
Selle piirdetüübi puhul täidavad põhilist kandefunktsiooni minitoed. Reeglina on need teostatud kvaliteetsest roostevabast terasest, mis võimaldab seda furnituuritüüpi kasutada mitte ainult siseruumides, vaid ka mitmesuguste väliskonstruktsioonide paigaldamisel. Näiteks basseinile või trepikäigule piirete paigaldamisel.
Piirdepostidega piirded
Metallist piirdepostidega klaaspiirded on kõigist mitmekesistest arhitektuurilahendustest ehk kõige klassikalisema teostusega. Seda klaaspiirete tüüpi on samuti võimalik kasutada nii sise- kui välisruumides. Kandvate tugedena kasutatakse metallist nelinurkse või ümmarguse lõikega tugiposte. Lisaks klaasile kasutatakse postide vahelise pinna täitena sageli niinimetatud punutud piirdeid – peenikesed metallist vardad on samuti valmistatud roostevabast terasest. Kuid see täitmisviis on enamasti kasutusel pigem tööstusliku sihtotstarbega objektidel kui elumajades.
Millist klaasi kasutatakse piirete valmistamiseks?
Reeglina on täisklaaspiirete valmistamiseks kasutusel tripleks karastatud klaas.
Tripleks on täiesti ohutu nii väliskonstruktsioonides kui koduses interjööris kasutamiseks. Tripleksi purunemise korral ei lagune klaas kildudeks, vaid jääb kile külge. Tellija soovil on võimalik kõiki klaaskonstruktsioone teostada harilikust läbipaistvast klaasist, helendatud (Optiwhite/Clearvision/CrystalVision), matist või toonitud klaasist.
Klaaspiirete eelised
Praktilisus
Need konstruktsioonid ei nõua reeglina mitte mingit spetsiaalset hooldust ega mistahes muud profülaktikat.
Remondikõlbulikkus
Purunemise korral on lihtne piirde purunenud osasid demonteerida ja uutega asendada
Ohutus
Tripleksist täisklaaspiirdeid on olmetingimustes praktiliselt võimatu purustada
Ökoloogilisus
Klaas on ilmselt üks vähestest ökoloogiliselt puhastest materjalidest, tänu sellele, et selle saamiseks kasutatakse looduslikku toorainet. Erinevalt suurest hulgast muudest ehitusmaterjalidest ei erita klaas mittemingisuguseid kahjulikke aineid
Käsipuud

Kliendi soovil on klaaspiiretele võimalik paigaldada käsipuud. Käsipuud teostatakse reeglina kas roostevabast terasest või mitmesugustest puiduliikidest. Klaaspiirete käsipuud on kas ümmarguse või nelinurkse lõikega, sõltuvalt tellija eelistustest.
LED-valgustus

Pakume teile vee- ja tolmukindlat LED punkt- ja liistvalgustust. Valgustid ehitatakse käsipuude alumise poole sisse ja väljalülitatud olekus on need märkamatud. Samuti on LED liistvalgustust võimalik ehitada kandva profiili pinna sisse, mis toonitab pimedal ajal piirete piirjooni. Valgustite juhtimine võib käia raadiolainetel ja infrapunalainetel töötava kaugjuhtimispuldi abil.
Kirjutage ja helistage meile. Meile tõesti meeldib suhelda meie klientidega.
Phone: +3726682494
E-mail:
[email protected]

OÜ HQ GLASS | REG. 14272481 | VAT EE102039018